piątek, 7 października 2011

Oleśnica i Wroclove!

W drodze z Uniejowa do Wrocławia odwiedziliśmy Oleśnicę. To miasto jest naprawdę piękne - Ratusz, uliczki, wszystko wygląda wspaniale. Zwiedziliśmy tam Bazylikę św. Jana Apostoła, a następnie udaliśmy się w stronę Zamku, który do XIX wieku był siedzibą książąt oleśnickich. W 2009 roku odbył się tam Festyn Europejski w ramach projektu "Zakochaj się w funduszach europejskich" (Narodowa Strategia Spójności). Można było oglądać występ ulicznego teatru lalek, pokaz tańców europejskich, a także wziąć udział w konkursie wiedzy o funduszach.

Stamtąd udaliśmy się do Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - Wrocławia, gdzie niestety byliśmy bardzo krótko, więc nie udało mi się zobaczyć zbyt wielu miejsc. Przynajmniej jest powód żeby tam wrócić! W każdym razie szybki spacer po tym mieście zaliczam do udanych. Po drodze nie mogło się obejść bez napotkania tablicy mówiącej o dofinansowaniu jakiegoś projektu z funduszy unijnych ;)
Jaki to projekt? Rewitalizacja Domu Śląskiego Aptekarza - kamieniczki z XIII wieku znajdującej się przy ulicy Kurzy Targ 4. Od czasu powstania do połowy XX wieku pełnił funkcję apteki i mieszkania aptekarza. Budynek ten jest dowodem istnienia, trwającej od kilku wieków, tradycji aptekarstwa śląskiego. 
Zapraszam do obejrzenia filmiku z Oleśnicy i Wrocławia ;)


Muzyka z domeny publicznej, CC BY 3.0 (Uznanie autorstwa) (Josh Woodward "Swansong") i CC BY-SA 3.0 (Jakub Tuta "Mama")

PS Gdybyście potrzebowali jeszcze jednej podpowiedzi: 90 blog zarejestrowany do konkursu 

3 komentarze:

 1. jestem za kłodzkiem :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bylam we Wroclawiu i widzialam krasnale :-))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam kolejny odcinek bloga i czekam na więcej.
  Rolnik na Dolinie.

  OdpowiedzUsuń