sobota, 15 października 2011

Uzdrowiskowo, część II

Z Kudowy Zdroju pojechaliśmy do Polanicy Zdroju przez które to miasto przepływa Bystrzyca Dusznicka. Deptak oraz mosty prowadzące z jednej strony rzeki na drugą, a także wszelka zabudowa są przyjazne dla oka, a atmosfera tam panująca była iście wakacyjna. Obowiązkowym punktem programu było wejście do Pijalni Wód wchodzącej w skład zespołu uzdrowiskowego. 
Bateria w aparacie się rozładowała, więc jestem uboga w zdjęcia stamtąd, za to jeśli ktoś jest ciekawy, jak wygląda to piękne miasto, to zapraszam na wirtualny spacer. Szczególnie polecam obejrzenie Teatru Zdrojowego (którego celem przebudowy jest stworzenie Międzynarodowego Centrum Konferencyjno-Kulturalnego) Parku Zdrojowegoprzebudowywanych i dostosowywanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, modernizowanych przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  dla Województwa  Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

Teatr Zdrojowy:
Wartość całkowita projektu: 9 912 998 zł
Dofinansowanie: 6 683 896,09 zł


Park Zdrojowy:
Wartość całkowita: ok. 20 mln zł
Dofinansowanie: ok. 13,5 mln zł


Polanica ZdrójZ Polanicy Zdroju pojechaliśmy do Zieleńca, który leży na wysokości 950 m n.p.m i jest największym ośrodkiem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej. Panują tam doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, śnieg leży tam przez ok. 150 dni. Znajduje się tam wiele wyciągów i tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Również i tam możemy zobaczyć wykorzystanie funduszy europejskich, dzięki którym w ramach działania "Inwestycje dla przedsiębiorstw" (projekt  współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013) został rozbudowany pensjonat Bajka             
Droga do Zieleńca
1 komentarz:

  1. Fajne zdjecia, ciekawe opisy i komentarze - kontynuacja wysoko wskazana.

    Rolnik na Dolinie

    OdpowiedzUsuń